آنچه در مورد ماکروویو ها باید بدانیم

  • 0 نظر
  • اشتراک گذاری :

امروزه ماکروویو یکی از وسایل زیبا و مدرن در منازل است ، که تقریبا در بیشتر آشپزخانه ها موجود می باشد. بارزترین و مهمترین ویژگی آن سرعت بالا در طبخ غذا است. طبق مطالعات و تحقیقات محققان ، نظریه سرطان زایی و تاثیر اشعه ماکروویو در سلامت انسان ، کاملا رد شده است و استفاده از دستگاه ماکروویو هیچ خطری برای سلامتی انسان ندارد. ظروف مورد استفاده در ماکروویو ، ظروف مخصوصی هستند که باید در این دستگاه بکار گرفته شوند وهرگز نباید ظروف فلزی یا لب طلایی را استفاده نمود.

توجه: ظروف پلاستیکی معمولی برای استفاده در ماکروویو مناسب نیستند ، زیرا با حرارت بالای ماکروویو ، ساختار شیمیایی این ظروف تغییر می کند و مواد سمی وارد غذا می گردد. برای گرم کردن غذاهای چرب ، ظروف شیشه ای ارجحیت دارند.

نکته مهم: ظروف فلزی یا دارای روکش فلزی و نیز فویلهای آلمینیومی برای استفاده در ماکروویو مناسب نیستند ، زیرا اشعه های ماکروویو را منعکس می کنند و ممکن است به دستگاه آسیب جدی برسانند. در صورت استفاده صحیح از ماکروویو ، این دستگاه می تواند روشی آسان و سریع برای آشپزی و آماده سازی غذا باشد ، بدون اینکه خطری برای سلامتی انسان به وجود آورد.

مزایای استفاده از دستگاه ماکروویو:

1. پخت سریع و آسان و گرم نمودن غذاها

2. پختن سبزی ها در زمان کوتاه بجای آبپز کردن طولانی مدت ، سبب حفظ بیشتر ارزش غذایی و ویتامین آنها می شود.

3.کیفیت پروتئین های مواد غذایی بهتر از روشهای دیگر حفظ می شود.

4.امکان ایجاد مواد سمی هنگام پخت مواد غذایی دریایی به روش بخارپز در ماکروویو ، کمتر از سایر روشهای پخت می باشد.1381520

 

 

نظر یا سوال خود را بنویسید